Kde vám poskytnou nejlepší půjčku před výplatou?

Půjčky do výplaty jsou pro tisíce lidí perfektním řešením stavu, kdy se ocitnou bez peněz několik dní před tím, než jim přijde pravidelná výplata. Jedná se zejména o rychlé nebankovní úvěry, které se dají sjednat pohodlně přes internet a k jejich vyřízení není nutné shánět různé dokumenty apod. Které půjčky z této skupiny ale patří k těm nejvýhodnějším? Jak dlouho schválení takového úvěru trvá a na jaké konkrétní věci je dobré si dát pozor? Na tyto otázky se vám pokusíme odpovědět v našem článku.

Půjčky do výplaty se mohou hodně prodražit, ale mohou být i zdarma
Tak jako je tomu i u jiných produktů, i pro půjčky před výplatou platí, že mezi jednotlivými nabídkami jsou obrovské rozdíly. Můžete tak získat předražený úvěr s vysokými úroky a poplatky, stejně tak se ale dá získat výhodná půjčka, která má nulové úroky a žádné poplatky. Podíváme se na pár příkladů půjček, které se dají získat s nulovým navýšením.

K nejoblíbenějším úvěrům patří Zaplo
To, že je nějaký finanční produkt známý, ještě neznamená, že je i výhodný. Nebankovní půjčka Zaplo ale splňuje obojí – patří k nejznámějším českým mikropůjčkám a zároveň je maximálně výhodná – jako nový klient ji můžete mít zcela zdarma a nezaplatíte ani korunu navíc. Maximální výše takového úvěru je 8 000 Kč a splatit jej musíte nejpozději do 30 dní. Úvěr si sice můžete prodloužit, pak už vás ale čekají poplatky, jež nejsou zrovna nízké. Zaplo půjčka je pro stálé klienty poskytována až do 20 000 Kč, nicméně u opakovaných žádostí už je docela vysoký poplatek. Zajímavou konkurenční výhodou oproti ostatním je možnost výběr peněz v hotovosti u některé z trafik ze sítě Geco.

Další kvalitní půjčky před výplatou
Zaplo není zdaleka jediným příkladem první půjčky zdarma. K dalším půjčkám před výplatou, u nichž nemusíte napoprvé platit žádné úroky ani poplatky, patří také:

CreditAir – do 6 000 Kč, splatnost celé 3 měsíce, úvěr se hradí na tři samostatné splátky. Ideální pro ty, kterým stačí jen malá částka a potřebují delší splatnost, než je standardních 30 dní.

Ninja půjčka – do 4 500 Kč, splatnost maximálně 30 dní. Výhodou je zejména vysoká šance na schválení, jednoduché vyřízení, rychlá výplata a dostupnost pro všechny typy klientů – včetně důchodců, studentů, maminek na mateřské nebo nezaměstnaných.

Japonská půjčka – až 15 000 Kč zdarma, pokud si o tento úvěr žádáte poprvé. Výše půjčky je obrovskou výhodou, naopak mínusem je nutnost splacení do 14 dní – v opačném případě už vám bude účtován poplatek. Na druhou stranu při opakovaných žádostech je Japonská půjčka nejlevnější, poplatek činí pouhopouhých 33 Kč za každých půjčených 1 000 Kč – RPSN je zde výrazně nižší než u konkurenčních úvěrů

Via SMS – napoprvé můžete dostat až 6 000 Kč bez úroků a poplatků, splatnost je od 7 do 30 dnů. U opakovaných půjček je maximální limit až 20 000 Kč, zajímavou odlišností je možnost požádat si o půjčku i prostřednictvím SMS zprávy (platí ale jen pro registrované klienty).

Jak rychle trvá vyřízení takové půjčky?

Záleží na konkrétní poskytovateli i na době, kdy si žádost podáváte. Obecně jsou ale půjčky do výplaty velmi rychlé, peníze můžete mít na účtě již do hodiny od okamžiku podání žádosti. Jistější je rychlá výplata během pracovní doby ve všední dny, naopak o víkendech a svátcích si obvykle budete muset počkat, pokud si nezvolíte některý z úvěrů s výplatou v hotovosti.

Na co si dát u půjčky před výplatou pozor
Vyvarujte se především různých podvodných nabídek, které lákají na půjčku pro každého, ale ve skutečnosti jde pouze o trik, kterým podvodníci vylákají z obětí peníze. Nejčastěji jde o případy, kdy lidé zaplatí poplatek předem (někdy až několik tisíc korun) a následně jim je žádost zamítnuta, typické jsou také speciální linky se zvýšenou tarifikací. Řešením je půjčit si prostřednictvím nezávislého srovnávače půjček, kde vám tato nebezpečí nehrozí.

stevepb / Pixabay