U koho je dostupná půjčka 20000 Kč?

Každý žadatel o půjčku má dnes jiné požadavky na to, kolik si vlastně chce půjčit. Někomu stačí pouze menší částky, zatímco další člověk již potřebuje desetitisíce. Pokud budeme konkrétní, patří mezi jednu z možností také půjčka 20000 Kč. A pokud právě vy přemýšlíte nad tím, u koho si ji vzít, přinášíme vám hned několik tipů na to, kde si o ni požádat.

Pomohou u banky

Ačkoliv většina bank se dnes specializuje na větší částky, rozhodně to neznamená, že by půjčka 20000 byla jakkoliv nedostupným produktem, který by nebylo možné získat. Právě naopak. Pokud totiž budeme konkrétní, tak je možné ho mít nejenom formou klasického úvěru, ale i v rámci několika dalších. Nabízí se tak třeba tolik opomíjený kontokorent, nebo také kreditní karty. I ty jsou úvěrovým produktem. A právě 20 000 Kč patří mezi nejčastější částky, na které lze prostřednictvím těchto úvěrových produktů dosáhnout.

Půjčka 20000 může být dostupná i v segmentu mikropůjček

Nejsou to samozřejmě jenom banky, ale jsou to i nebankovní společnosti, kde může být půjčka 20000 poskytnuta. Pokud budeme konkrétní, tak i v několika segmentech. Tím prvním jsou určitě mikropůjčky. Ty jsou sice obecně spjaty s tím, že nabídnou menší částky, ale ne vždy je toto sdělení pravidlem. Ideálním příkladem pro nás mohou být tyto dvě společnosti:

  • CreditON – maximum 20 000 Kč
  • Zaimo – maximum 25 000 Kč

U obou z nich tedy vidíme, že i tento segment může nabídnout i takto vysoké částky. Navíc s jistotou jednoduchého a rychlého vyřízení. A to bez dokládání příjmu, bez nahlížení do registrů a s jistotou vyřízení do několika minut od žádosti. Z domova, bez složitého papírování.

Pomůže i klasická půjčka

Je to také klasika, a to běžná nebankovní půjčka. Ta může mít formu hotovostní – třeba u společnosti Provident, stejně jako může mít formu i bezhotovostní. Takovou nabídnou společnosti Home Credit a Cetelem. A právě půjčka 20000 Kč u nich bývá považována za naprostou klasiku, jelikož tvoří základ nabídky. A i když jsou nebankovní půjčky často spojovány s vysokými úroky, ne vždy je to pravda. Třeba společnost Home Credit na svém modelovém příkladu uvádí. „Při výši úvěru 180 000 Kč, výši splátky 4 899 Kč, počtu splátek 48 a lhůtě splatnosti 15. 5. 2019 je úrok 10,78 % p. a., RPSN 11,4 % a celkem zaplatíte 221 364 Kč.

Jakou možnost zvolit?

Pokud bychom měli být objektivní, je třeba říci, jakou možnost vlastně zvolit. Nejlépe samozřejmě vycházejí banky, protože mají nejnižší úroky.

Stejně tak ale mohou přijít vhod i klasické nebankovní společnosti, jelikož ani s nimi rozhodně chybu neuděláme. Tedy v případě, kdy se obrátíme na některou z výše uvedených a prověřených poskytovatelů. Ti neznámí totiž mnohou být spojeny třeba i s rizikem různých podvodů, které nejsou v dnešní době nic neobvyklého.

Home Credit půjčky 180 000 Kč bez poplatku
Home Credit půjčky 180 000 Kč