Půjčky bez registru jsou stále dostupné. Musíte ale více hledat

S novým zákonem se změnilo mnohé, ale půjčky bez registru jsou stále dostupnými. Zůstává i nízký úrok a minimum administrativy. Bez prověření registry se u výrazně větších půjček neobejdete, ale u těch úvěrů, které sahají maximálně do hranice pěti nebo deseti tisíc korun, se přeci nikdo důkladně prohlížet nebude. Není to ani účelem. Takové částky může splatit za měsíc naprosto každý, u částky například sto tisíc korun je už však zapotřebí o poznání větší obezřetnost, to je jistě také jasná věc.

Na co se ohlížet při hledání vhodné půjčky?

Pokud si hodláte sjednat tu vůbec nejvýhodnější půjčku na trhu, je veledůležitá hlavně řeč čísel. Ta totiž vždy mluví jasnou řečí, ale pozor – úrok není všechno! Napoví sice hodně, ale mnohem víc se dozvíte, pokud si zjistíte RPSN. Tato hodnota se navíc musí objevovat u každé půjčky, povinně ze zákona. Mnozí poskytovatelé ale toto nařízení řeší prostě tak, že uvedou RPSN v drobných a takřka neviditelných číslicích. Přitom jde o to vůbec nejdůležitější u každé nabídky úvěru.

Výpočet RPSN vlastně není tak složitý, jak by se mohlo na první pohled zdát. V čem vlastně spočívá? Dáte dohromady všechny výdaje, které se kolem té či oné půjčky točí. Tedy úrok plus všechno další, když to řekněme v krátké větě. Poplatky spojené se sjednáním půjčky nebo vedením úvěrového účtu, právě ty se sem započítávají v první řadě. Zvláště pokud jde o krátkodobou půjčku, může se pak samotný úrok a RPSN někdy hodně odlišovat.

Každopádně – zjistíte-li RPSN, během pár vteřin si přepočítáte, jestli je daná půjčka výhodnější než u konkurence nebo má jen dobře udělanou reklamní kampaň. Zjištění pak může mít cenu klidně i pár tisíc korun ročně, které by jinak zmizely v nenávratnu – kývli byste prostě na tu méně výhodnou nabídku.

Zkuste Fair půjčku

Fair půjčka je zajímavým řešením, které nabízí poměrně dost všem zájemcům o půjčku. Co můžeme například zmínit?

  • Až padesát tisíc korun. Peníze tedy budou takřka na cokoliv, menší výdaje či nutnou rekonstrukci koupelny. Minimum pro úvěr je čtyři tisíce, což dává klientům velkou variabilitu.
  • Maximální doba splatnosti 406 dnů, minimální pak 301 dnů. Vyřízení zcela zdarma, další poplatky tu také nečekejte.
  • Bezúčelová půjčka. Jinými slovy, peníze můžete využít na cokoliv a nemusíte se vůbec na nic ohlížet!
terimakasih0 / Pixabay