Proč je nebankovní půjčka pro problémové klienty málokdy doporučována?

Jsou půjčky, jako třeba ty bankovní, které jsou doporučovány poměrně hojně. Potom jsouce takové půjčky, které naopak odborníci doporučují méně. Příkladem může být i nebankovní půjčka pro problémové klienty. Jak už dokládá sám její název, cílí především na tu skupinu lidí, která měla v minulosti problémy, které mohou přetrvávat i dodnes. Pojďme se společně podívat na několik hlavních problémů, které může nebankovní půjčka pro problémové klienty mít a proč je dobré se jí vyhnout. A to radíme i my.

Poměrně vysoké úrokové sazby

Hlavním velkým negativem jsou zcela určitě úrokové sazby. Ty se v některých případech mohou pohybovat i na desítkách procent za jeden rok. Samotné RPSN je poté tak vysoké, že není nic neobvyklého, pokud v rámci dané půjčky získanou částku i několikrát přeplatíme. V takových případech sice můžeme být rádi, že máme peníze, ale na druhou stranu nás může nebankovní půjčka pro problémové klienty dostat do dalších problémů, jelikož peníze budeme splácet i několik dlouhých let.

Nevýhodné podmínky, jaké nebankovní půjčka pro problémové klienty

Druhým negativem mohou být i celkově nevýhodné podmínky, které se k danému typu půjčky přímo vážou. V praxi to znamená třeba omezené možnosti splácení, stejně jako třeba i vysoké pokuty spojené s tím, pokud se zdržíme se splátkou, nebo pokud máme jiný problém. To všechno jsou rizika, která jsou s tímto typem půjčky spojeny.

Upozornění: samozřejmě i proto ji nedoporučujeme, jelikož stejně jako v předchozím případě platí, že vám mohou způsobit velké finanční problémy.

Nerespektují odpovědné půjčování

Dalším negativem, které nebankovní půjčka pro problémové klienty má, je určitě to, že poskytovatelé dnes jenom těžko respektují takzvané odpovědné půjčování. To znamená, že nijak výrazně neprověřují to, zda vám půjčka přijde vhod, zda na ni budete skutečně mít, nebo zda vám nepřinese další problémy. To je samozřejmě poměrně velký problém. Zvláště ve chvíli, kdy půjčka primárně cílí na tu klientelu, která má hlouběji do kapsy a která měla finanční potíže.

S tím souvisí i to, že se lidí stále více zadlužují. A že je to fakt, to nám mohou říci i zpravodajské servery. Například Finanční noviny uvádějí: „Dluhy českých domácností u bank a finančních institucí v březnu vzrostly meziměsíčně o šest miliard na 1246 bilionu korun

Velká míra podvodů

Právě nebankovní půjčka pro problémové klienty je tím produktem, v rámci kterého se dokonce objevuje nejvíce různých podvodů. A to hlavně takových, kdy nedostaneme žádné peníze, ale přitom nás to stojí nemalé poplatky. Neméně výhodné jsou ale i podvodné nabídky od lichvářů, u kterých je zase riziko vysokého úroku a náročného vymáhání. Pokud tedy budeme konkrétní, je dobré hledat takovou půjčku, která nám bude vyhovovat po stránce:

  • Nízkých úroků
  • Nulových poplatků
  • Odpovídajících částek a termínů splatnosti
Nebankovní půjčka pro problémové klienty
nuzree / Pixabay