Jako poznat, že půjčka do výplaty bude fungovat jako bezpečná pomoc?

Aby pro vás rychlá nebankovní půjčka nebyla prvním krokem do ještě větších finančních problémů, které skončí u exekutora, musíte si půjčit zodpovědně a od seriózní firmy. Najít ji, není zase až tak těžké. Bude vám stačit dodržet jen několik jednoduchých pravidel. Co vše je potřeba, se dozvíte právě na následujících několika řádcích.

Zodpovědnost je na vaší straně

Jako poznat, že půjčka do výplaty bude fungovat jako bezpečná pomoc?
Jako poznat, že půjčka do výplaty bude fungovat jako bezpečná pomoc?

Jedině vy musíte být schopni posoudit vaši finanční situaci a rozhodnout, jestli je pro vás únosné si půjčit. Slovo únosné je použito záměrně, lidé si totiž často půjčují, aniž by si vše propočítali. Rázem se potom dostanou do skluzu, peníze nejsou schopni vrátit v určeném termínu a musí za to platit nemalé poplatky navíc. Na úplném začátku si proto udělejte finanční rozvahu a popravdě si odpovězte na dvě zásadní otázky: Musím si půjčku skutečně vzít? Stihnu vše v řádném termínu vrátit? Pokud jsou odpovědi kladné, pusťte se do hledání poskytovatele půjčky do výplaty.

2 znaky serióznosti

Ještě stále u nás působí několik desítek tisíc nebankovních společností a mezi nimi i ty, které mají dost prapodivné podmínky a záměrně klienta okrádají o peníze. Dejte si na výběr poskytovatele pozor. I když má novela zákona o spotřebitelském úvěru (více o ní zde) situaci změnit k lepšímu, nelze na ni zatím spoléhat. Znakem, že jednáte s férovou firmou je, že si podala žádost o licenci u ČNB. Snadno si tuto informaci najdete v registru na stránkách ČNB, společnost vyhledáte podle jména, adresy nebo podle DIČ. Je také žádoucí, aby byl poskytovatel členem APNÚ.

Pusťte se do hledání poskytovatele půjčky do výplaty
Pusťte se do hledání poskytovatele půjčky do výplaty

První zdarma

Nebankovní půjčky mají několik specifik, odlišují se hlavně kratší dobou splatnosti, extra krátkou dobou vyřízení i tím, že obvykle nemusíte nic dokazovat. Zásadní rozdíl je v tom, že se dá půjčka do výplaty získat i zcela zdarma. Tuto nabídku má aktuálně Via SMS s.r.o., společnost je jedním ze zakládajících členů APNÚ a nebankovní půjčky poskytuje také ve Španělsku, Litvě, Lotyšsku nebo Polsku.