Co nabídne FIO banka internetbanking?

Pokud je dnes v souvislosti se správou našich osobních financí něco samozřejmého, potom je to určitě to, že své finance můžeme pohodlně a jednoduše spravovat online. A přesně toto nám nabídne FIO banka internetbanking. Tedy online aplikace této banky, které nám umožní přístup k našemu bankovnímu účtu. A pokud je na ní něco zajímavé, tak především fakt, že v poslední době prošla zajímavým redesignem, který samozřejmě znamenal zjednodušení vzhledu, ale také ovládání.

Přes FIO banka internetbanking zrealizuzjeme platební operace

Začneme tím nejjednodušším, co je prostřednictvím tohoto internetového bankovnictví možné dělat. Budeme-li skutečně konkrétní, tak není problémem třeba zadávat platby, a to nejenom v rámci našich účtů, ale i v rámci tuzemských, nebo různých světových účtů. S platbami samozřejmě souvisí také to, že nemusíme realizovat nutně jenom jednorázové příkazy, ale máme možnost realizovat také příkazy trvalé, popřípadě zadávat povolení k inkasu, a to i v rámci takzvaného SIPA.

Co možná nevíte? Mimo těchto hlavních finančních operací samozřejmě máme možnost náš účet sledovat, a to prostřednictvím jednotlivých přehledů, které nám jsou k dispozici.

V rámci nové platformy dokonce FIO banka internetbanking umožní zvolit si vlastní úvodní stránku, a to pomocí plovoucích panelů. Zde se tak mohou nacházet třeba tyto informace:

  • Soupis transakcí
  • Informace o platebních kartách
  • Přehledný graf monitorující naše finance
  • Přístup k online podpoře

Online lze vyřídit i řadu požadavků

Druhou možností, jak FIO banka internetbanking využívat, je samozřejmě varianta toho, kdy prostřednictvím bankovnictví vyřídíme i několik našich požadavků. Pokud budeme konkrétní i v tomto směru, může se třeba jednat o možnost požádat si o další platební kartu, nebi třeba také o kontokorent. A to díky možnosti virtuálních smluv, které lze tímto způsobem podepsat a tak potvrdit. I to je cesta k tomu, jak si výrazně usnadnit práci.

Samozřejmě s jednoduchostí celého procesu souvisí také to, že hlavním krokem pro vstup do bankovnictví je pouhé přihlášení, a to pomocí uživatelského jména a hesla. Jméno si může každý uživatel banky zvolit, a to ve chvíli, díky si účet zakládá. K němu dostává FIO banka internetbanking jako samozřejmost, a to logicky i zcela zdarma.

S možností mobilní aplikace

Co je součástí daného internetového bankovnictví, to je také mobilní aplikace, určená do mobilních, takzvaných chytrých telefonů. Konkrétně o této možnosti FIO Banka říká toto: „Díky Smartbankingu můžete ve svém telefonu sledovat zůstatky na Vašich účtech, prohlížet historii transakcí, zadávat platební příkazy nejen v rámci České republiky, ale i na Slovensko zdarma či výhodně do ostatních zemí Eurozóny, přečíst si zprávy od banky, měnit nastavení platebních karet, najít nejbližší pobočku a bankomat nebo si spočítat poplatky za standardní bankovní transakce a ověřit si tak, že u Fio banky jsou opravdu nulové.“

Fio banka
Internetbanking – správa financí online